„Tanec mě stále víc fascinuje svým přirozeným propojením zemitosti a spirituality, svou zábavností i intenzitou a hloubkou prožitků, které dovedou léčit bolesti těla i duše. Tanec dal mému životu smysl. Žiju mnohem vědoměji, balancující mezi svobodou volby i odevzdáním se řádu nepředvídatelného světa.”

RADUCA


INTENZIVNÍ ČTYŘDENNÍ DÍLNA SVOBODNÉHO VĚDOMÉHO TANCE ZVE DO PROUDU PROMĚN, ABY PODPOŘILY JEDINEČNOU ŽIVOTNÍ CESTU KAŽDÉHO TANČNÍKA A OSLAVILY JI…

Začínám své pozvání otázkou:

Co vám tanec ve čtyřech dnech může přinést a jak se to zobrazí ve vašem běžném životě?

Zkušení tanečníci už zažili a vědí, že tanec mění život. Můžete tomu uvěřit? Ano, nebo ne - není jiné cesty, jak to poznat, než vstoupit do tance. Pohyb zažijete skrz své kosti a svaly, prohloubený dech i rozlévající se teplo zrychleného tepu. V těle se rozproudí také naše jemně hmotné části - nejrůznější prožitky. Není potřeba vědět, proč se vynořily, mnohem smysluplnější a praktičtější je umět s nimi zacházet. Začneme tím, že si prožitky uvědomíme a následně plně prožijeme ve tvarech těla, které se tak stanou tancem samým - a tak budeme pokračovat dále a následovat proud tvarů. Pohyb i prožitky mají nesčíslně variant a mění se v každou chvíli. Tanec není umění ladného pohybu, tanec je umění vyjádřit sebe sama skrz jakýkoliv pohyb a taky umění ho plně prožít. Tanec kultivuje naši schopnost uvědomovat si vlastní procesy, pružně reagovat na podněty zvenku i zevnitř a především: reagovat na ně z místa naší pravé lidské podstaty, nikoli z místa vlastního zranění a bolesti.

Tanec má schopnost zpevňovat naši osobnost a kultivovat běžné všednodenní reakce neboli obyčejný tanec vede k neobyčejnému životu.

Vítáni jsou všichni, kohož zajímá osobní rozvoj založený na tělesné zkušenosti a aktivní vědomý život pro blaho své a světa vůbec. Není potřeba žádná předchozí taneční zkušenost.

1.  - 4. 8. 2019    I    HALUZICE

PŘIHLÁSIT SE NA AKCI

RADUCA

První akreditovaná lektorka 5 RYTMŮ a OPEN FLOOR v ČR
Od roku 2008 akreditovaná lektorka 5 RYTMŮ, od roku 2016 akreditovaná lektorka OPEN FLOOR, od roku 2015 aktivní členka mezinárodní asociace učitelů vědomého tance (ICMTA). Nadále se účastní tanečních dílen nejen v Evropě a hledá inspiraci v přístupu a vedení dílen renomovaných mezinárodních učitelů svobodného vědomého tance. Základním zdrojem jejích cenných poznatků je vlastní učitelská praxe v Čechách, na Moravě a také zahraničí (Slovensko, Rakousko). Svůj další profesní rozvoj spojuje jednak s praxí jógové terapie rozvíjené Jiřím Čumpelíkem a jednak s aktivním praktikováním meditace Mahamudry zprostředkované buddhistickým lámou a jungiánským psychoterapeutem v jedné osobě Robem Preecem (UK).