KOGI MAMO MANUEL (Kolumbie)

hlavní host festivalu
Indiáni národa Kogi, z pohoří Sierra Nevada na severu Kolumbie, jsou poslední příslušníci prastaré civilizace, která zde žije po tisíciletí. Hora, kterou obývají, je izolovaná trojúhelníková pyramida, která se tyčí do výše přes 6000 metrů. Jsou jedni z posledních spirituálních strážců Země a držitelů živé neporušené tradice. Žijí v dokonalé harmonii a udržují systém, který obsahuje veliké vědění světa.

O Kogi byly natočeny dva filmy. První film, kterým dali o sobě vědět a vyslali varovný signál a výzvu do akce a druhý film, který popisuje jejich práci a otevírá cestu ke spolupráci.

O prožitcích Karaimi s Kogi a o tom, co nám setkání a spolupráce s nimi přináší se můžete dozvědět v jejím rozhovoru s Alžbětou Šorfovou na Cestách k sobě. Slunovratová ceremonie a meditace budou s podporou Kogi nadčasové a bude vedena veliká spirituální práce pro Zemi.

Jako jedinečnou možnost pro účastníky Letního Slunovratu - Ceremonie a Festivalu v přírodě nabízí Kogi Mamo José Manuel osobní individuální konzultaci a léčení. Zájemci se mohou registrovat na e-mailu: rezervace@haluzice.cz

Finanční příspěvek na letenky pro KOGI:
Děkujeme srdečně za vaše finanční dary na zaplacení letenek pro Mama José Manuela a jeho žáka, průvodce a překladatele Fabiana Nievesdaza na bankovní účet v Kč u FIO banky: 2401189771/2010 Pro euro platby prosím použijte účet: IBAN: CZ6620100000002001189799 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

KARAIMI

moderní šamanka
Žena nadčasové hloubky pracující se zemskou energii, moderní šamanka přenášející spiritualitu původních učení do současného života, autorka úspěšných prožitkových workshopů tvůrčího seberozvoje a osobní vize. Každoročně vede velké transformační meditace v přechodových zlomových konstelacích rovnodenností a slunovratů. Vede skupinové cesty na posvátná silová místa na ostrovy Malty a do Kolumbie. Je zakladatelkou nadačního fondu ŽIVÁ ZEMĚ na podporu nositelů původní nepřerušené linie zemské spirituality stařešinů národa Kogi z nedostupných oblastí pohoří Sierra Nevada v Kolumbii.

HELENA HOUDOVÁ

Spirit Woman
Helena Houdova je Spirit Woman. V tomto živote si vybrala své poslaní pomoci Matce Zemi zvýšit vibrace lidstva skze vědomou práci na sobě a tím i druhých. Její vášní je učení posvátné sexuality a otevírání srdcí. Helena má 3 děti, které worldschoolují a učí se životem a cestovaním.

SHIVANI O’BRIEN

Blissiplined & Venus Yoga
V dnešním rychlém a komplexním světě, Shivani hlavní odkaz je ZPOMALTE a napojte se sami na sebe za pomoci jednoduchých, ale velmi účinných sebepečujících rituálů, které vyživují ženské tělo a staví na nejhlubší touze po spojení, blahu a radosti nás žen. Shivani založila Blissiplined & Venus Yoga, je spoluzakladatelkou The Sunrise Yoga & Meditation Academy, a terapeutickou masérkou specializující se na ženské břicho, lůno a lymfatické zdraví. Za posledních 19 let Shivani učila meditaci, masáže a jógu v některých z nejrespektovanějších studiích v Australii, na Bali a v Japonsku (kde žila a učila se 11 let). Pomohla tisícům žen, stejných jako vy, které toužily po větším napojení sama na sebe , hlubších prožitcích, naplnění a blahu. Shivani sama překonala řadu svých vlastních zdravotních problémů (silné menstruační bolesti, bolest zad, astma, alergie a negativní vnímání vlastního těla) a dvě “nezdravé” manželství než se dostala k jejímu současnému životu naplněnému vášní a radostí. Nechte se jí inspirovat a naučit se její “tajné rituály jogínky” pro zažívání více blaha ve vašem životě.

MAOK

hudebník, zpěvák, skladatel
MAOK je hudebník, zpěvák, skladatel - originální člověk žijící naplno pro hudbu, kterou jedinečným a nenapodobitelným stylem vyjadřuje svoje prožitky a sny a převádí je do úchvatných hudebních obrazů plných magických bytostí a krajin. Skládá filmovou hudbu a vede inspirativní workshopy.

MILOŠ VACÍK

hudebník, hráč na bicí nástroje a perkuse z celého světa, skladatel, lektor, studiový hráč, výtvarník
Kapelník skupiny Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada, založil a hraje se Slunečním orchestrem, spoluzakladatel Šum svistu, člen mezinárodního projektu Slet bubeníků. Vystudoval výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. V roce 2004 založil a vede I. školu samby v České republice, se kterou také vystupuje. Vydal třináct autorských cd a dvd, spolupracuje s orchestry, skupinami a předními osobnostmi české hudební scény. Na koncertních podiích procestoval Evropu, účinkoval, studoval a navštívil s hudbou Brazílii, USA, Egypt, Tunis, Libanon, Čínu, Koreu. Účinkoval v Shanghaji, na EXPO 2010 v Číně. Jeho sbírka bicích čítá více jak 200 nástrojů.

PAPIS NYASS

hráč na africké perkuse, tanečník
Pochází z Gambie. V Čechách působí od roku 1997. Věnuje se hře na africké perkuse (conga, bonga, djembe, sabar, marimba) a tanci. Jeho zkušenosti vychází z dlouholeté praxe a spolupráce s řadou hudebních a tanečních skupin (BA-TO-CU, Hypnotics, Tam Tam Orchestra, Lenka Dusilová Band, Alan Vitouš, Miloš Vacík). Je členem skupiny Tschikuna (afro beat-rumba rock band Congo).

MARK DZIRASA

spisovatel, duchovní mentor a podnikatel
Je synem promované historičky, muzikoložky a učitelky jazyků Mgr. Bohumíry Dzirasy a ghanského lékaře MUDr. Christiana Dzirasy. Podle svých vlastních slov vyučuje komunikaci, vyjednávání, osobní efektivitu a time management, prezentační a prodejní dovednosti, typologii osobností, řeč těla, leadership, team building, mentalitu úspěchu, relaxační, meditační a vizualizační techniky. Školí korporátní klientelu, organizace veřejné správy a pořádá semináře otevřené pro širokou veřejnost.

BARTEK DOBRODEJ KRZEWINSKI

divoké jedlé rastliny
S Bartekom Dobrodejom Krzewinskim veru hladní nebudeme. Ukáže nám čo všetko môžeme z prírody jesť - "napasieme" sa s ním spolu priamo na lúke :) Povie nám, akým spôsobom najľahšie zakomponovať divoké jedlé rastliny do nášho jedálnička. Ukáže, aké rastliny a plody sú jedovaté a ako si ich nezameniť s ostatnými rastlinami. Prezradí, ktoré bylinky sú najlepšie na surovo a ktoré len po uvarení. S Bartekom Dobrodejom Krzewinskim spoznáme nielen divoké jedlé rastliny, ale aj liečivé bylinky rastúce v našej prírode. Bartek Dobrodej Krzewiński - Poliak, etnobotanik, milovník prírody, vyštudovaný lesník a ochranár prírody, lektor kurzov o divokých jedlých a liečivých rastlinách, ktorým sa venuje už od detstva, 6 rokov robí prednášky, kurzy, semináre, víkendovky na Slovensku, momentálne dokončuje knihu a verí, že ju vydá v júni. Po precestovaní 50 krajín pred 7 rokmi prišiel na Slovensko a zamiloval sa do tejto nádhernej krajiny. Desať rokov strávil v škandinávskej tajge, ktorú nosí stále v srdci, až jedného dňa v tajge pochopil, že jeho poslaním je spájať ľudí so svetom prírody a že má prísť a učiť o bylinkách na Slovensko. Tu stretol aj svoju ženu, majú spolu 2 nádherné dcérky.

KATARÍNA KRZEWINSKA

príprava na ľahký pôrod
Žena milujúca hudbu života, teplo svojej rodiny a vôňu zeme. Mama 2 nádherných malých žien, ktoré jej pôrodmi otvorili bránu do nového sveta - do sveta ženy matky - ktorý je pre nu zatiaľ najkontrastnejšou ale zároveň najkrajšou a do najhlbšej hĺbky idúcou cestou ženskej sily. Skrz domáce pôrody sa prepojila so svojou ženskou silou a vďaka silnému životprinášajúcemu prirodzenému zážitku sa spustila jej nová tranformačná cesta života. Cez workshop Príprava na ľahký pôrod chce pomôcť tehotným ženám uvoľniť sa do pôrodu, pomôcť načúvať malej bytosti ešte kým je v lone, pomôcť prepojiť sa so svojou prirodzenosťou a tak sa pripraviť na čo najprirodzenejší moment zrodu.

LUCIE KALABOVÁ

ranní jógové probuzení
Jmenuji se Lucie. Cestu jógy a sebepoznání jsem započala před 3 roky. Neustále mě fascinuje, učí. Spojení těla, mysli, ducha je dokonalá souhra poznání. Jóga je cesta, plná opravdového života, lásky, pokory, přátelství, setkání. A já se těším na to Naše. Krásní lidé, které spojuje láska k světu, přírodě a k sobě samým.

MARTINA VÝBORNÁ

tantra jóga pro ženy
Je mi ctí a velkým požehnáním být průvodkyní ženám, jenž uslyší hlas své duše a najdou odvahu vykročit za poznáním sebe sama do neznámých dveří. Mohendžodáro je jednou z mých milovaných cest, které vedou ženu do probuzení a léčení sexuální energie.

MILAN SURGOŠ

hudebník, tanečník
Hrá na niekoľkých hudobných nástrojoch, tancuje kozácke a slovenské národné tance, spieva, má skúsenosti s výcvikom psov a koní. Všetky poznatky kĺbi, nachádza medzi nimi súvislosti a využíva pri vedení rodinných stretnutí, tréningoch bojových umení, či seminárov zameraných na vzťah ženy a muža.

MONIKA OBERMAJEROVÁ

hlasová průvodkyně
Již od roku 2006 se intenzivně věnuji vědomé práci hlasem. Fascinuje mě, jaké životní principy i osobní postoje lze vypozorovat ze způsobů používání hlasu u jednotlivců, i jak naše denní rutina a nevědomé jednání ovlivňují, a často omezují, možnosti našeho hlasového projevu a vyjádření (sílu a barvu hlasu, naše vysoké či hluboké tóny i fyzický postoj apod.) Náš hlas je nástrojem sebe-vyjádření. Hlas je průvodcem na cestě k osobnímu TEĎ, vede nás do jasné přítomnosti, dává nám vždy přesný obraz toho, co se s námi děje v danou chvíli...TEĎ. Jsem projektová zpěvačka (absolventka Konzervatoře 2004) a lektorka vědomé práce hlasem (od roku 2006), ale nejraději jsem Průvodkyní říší hlasu - já mám „buzolu a mapu“ a vy mi řekněte, kam se chcete vydat… Vedu celodenní i víkendové semináře vědomé práce hlasem a práce s celou naší osobností, zvědomení dechu, meditační ponoření do zvuků a rezonance samohlásek, procítění síly zvuku, slova. Nabízím celostní vnímání, partnerský přístup, obyčejnou srozumitelnou terminologii a humorné vedení.

VERONIKA ŽIVA

lektorka Movement Medicine
Tanec je mou vášní…. tanec se prolíná se životem…. nezačíná ani nekončí v tanečním sále. Tanec je mým zrcadlem a uctěním všeho, co přichází a odchází, všeho, co je mou součástí a všeho, čím se můžu stát. Jsem každý den vděčná, že mohu jít po téhle cestě…

ONDŘEJ BAHNÍK

rozšířené stavy vědomí
Začal svůj spirituální a osobní růst velice mladý, ve věku 12-ti let. Během své cesty se učil bioenergetické techniky a tradiční bylinářství, ovšem jeho cestu nejvíce ovlivnilo setkání s šamanismem. Následoval několik cest tradičního léčení a učil se u šamanů ze Sibiře, Kolumbie, Peru a Mexika. Vystudoval Grof Transpersonal Training a nyní využívá svých zkušeností při individuální i skupinové práci s lidmi. Hlavní zaměření jeho práce jsou integrace rozšířených stavů vědomí a pomoc v psychospirituální krizi. Je součástí projektu sdílení znalostí tradičních průvodců a léčitelů z Amazonie a mezoameriky pod hlavičkou Venezuelské asociace Spojených Národů (ANUV).

Václav Hnízdil

yogi, milovník pohybu a života, hráč na gong
Skrze sport, cestování, yógu a nádor v míšním kanálu ho vesmír přivedl k objevování řeči a nekonečného potenciálu našeho těla a mysli. Dech, zvuk a kundalini yóga jsou jedny z nejefektivnějších cest k posunu vlastního vědomí. Kundalini yóga (yóga vědomí bojovníků) rozdmýchá náš vnitřní oheň a pomůže nám naplno prožít svou vlastní energii. Gongbath – ponoření se do vibrací gongu vytlačí z těla nepotřebné energetické vzorce a naladí nás do delta a theta vln. Naším úkolem je navibrovat naše těla do vyšší frekvence a posunout se k sjednocení s vyšším Já, matkou zemí a celou existencí.

Layla Aluna

Dych Blaženosti - Ceremónia
Dychová ceremónia nám prináša sposob ako sa priamo napojit na svoj zdroj energie a vyššie Ja. V tomto stave rozšireného vedomia ziskávame hlbšie spojenie s našou vnútornou pravdou a poslaním v tomto živote. Prácou s dychom prinesieme na svetlo potlačené emócie, zisťujeme čo zanedbávame, kde potrebujeme nájsť balanc a harmóniu, a aké to je cítiť jednotu s božskou energiou blaženosti a lásky. Táto ceremónia bude vedená ako oslava života a toho kým sme. https://www.breathbliss.com